Zdraví

Vitaelife Pharma Vitamin D3 – jak to funguje, názory, cena

& nbsp;

Nedostatek Kalciferol v dětství vede k křivice státy, středního věku, lidé mají pocit slabosti a bolesti v těle, ve stáří vede k osteoporóze. „Sunny“ vitamin D3 potřebné pro silné kosti, zuby a krve. Pokud je nedostatek vitaminu zvyšuje riziko infekčních, kardiovaskulárních a neurologických onemocnění.

Co je využití vitaminu D3 pro děti i dospělé

Molekula cholekalciferol, pocházející z potravy a syntetizovány díky kůže ultrafialovému záření slunce. Čím více obvyklý název látky – vitamin D3. Ostatní kalciferol, například, ergokalciferol (D2), mají podobné farmakologické vlastnosti.

Proč potřebujeme vitamín D3: h4>
 • pro prevenci zubního kazu, osteoporóza, křivice, selhání imunity;
 • zlepšit absorpci a metabolismu vápníku, fosfátů;
 • normalizace obsahu minerálů v kostech a zubech.

Bez kalciferol tělo není schopen správně absorbovat vápník a fosfor. V důsledku toho se mění funkci. Například, je-li nedostatek vápníku je narušen krevní srážlivost. Makronutrient potřebné pro pevnosti kostí, propustnost buněčných membrán, přenos nervových impulsů.

Denní potřeba

Vitamíny do těla s jídlem, nestačí. Endokrinology prokázaly, že v určitých obdobích života Kalciferol spotřebované ve zvýšené míře. pro intenzivní růst, infekční nemoci, poranění kůže je potřeba více vitaminu D3.

Aktivita kalciferol měřeno v mezinárodních jednotkách, které mohou být převedeny na jednotkách hmotnosti. Například, 1 IU = 0025 ug cholekalciferol. 1 ug vitamínu D3 odpovídá 40 IU.

minimální denní požadavky a bezpečná maximální dávka vitamínu D3 (IU / den): H4>
 • Kojenci 0-6 měsíců -. Od 400 do 1000
 • Kojenci 6-12 měsíců -. Od 400 do 1500
 • Děti 1-3 roky. – od 600 do 2500
 • Děti 3-8 let. – od 600 do 3000
 • Děti 8-17 let. – od 600 do 4000
 • Dospělí 18-70 let -. Od 600 do 4000
 • V průběhu těhotenství a kojení. – od 600 do 4000
 • Přes 70 let – od 800 do 4000

.

Pokud jdete na slunných dnech je pokožka dostatečně vitamin D3. Kojenci, starší lidé, představitelé mnoha profesí, málo z nich je na ulici, jen zřídka odešel bez oblečení na slunci. Potřebám organismu v Kalciferol může být vyrovnáno vitaminových doplňků a správné výživy

Více on’attuale.EN:. Sirup clenbuterol: jak používat pro děti, složení a analogy bronchodilatační léčiva

Jaké potraviny obsahují více D3: h4>
 • z tresčích jater;
 • Jikry Black;
 • rybí olej;
 • mastné mořské ryby;
 • máslo;
 • vaječného žloutku;
 • kozí mléko.

obvyklé stravy obyvatel Evropy neobsahuje potřebné množství D2 a D3. Vědci zjistili, že Kalciferol schodku z 50-90% u dětí i dospělých. Odborníci se nazývá hlavní důvod, proč je nízký přísun v potravě a nedostatečná tvorba cholekalciferolu na kůži.

Příznaky nedostatku a nedostatek vitaminu D3 v těle

zvýšené spotřebě a porucha vstřebávání kalciferol vést k nedostatku biologicky aktivních látek. První nedostatek D3 neprojevuje, protože tělo má kompenzační schopnosti. V budoucnosti, porušil absorpci a metabolismu vápníku, změnit fungování imunitního systému a průběhu zánětlivého procesu.

První příznaky nedostatku: h4>
 • bolesti v kolenních a kyčelních kloubů,
 • časté infekční onemocnění;
 • chronický únavový;
 • sezónní deprese;
 • bolesti svalů.

Když se tělo ztrácí Hypovitaminóza D3 nebo vitamin nacházejí v potravinách, ale není štěpena. V případě, že hladina kalcia v plazmě se sníží, pak absence kompensiruet na úkor „vymývání“ kostí skeletu. Hypo – nebo avitaminóza vedou k osteomalacie a osteoporózy, nervový a kardiovaskulární onemocnění

.

Proč předepsat vitamin D3

Ošetření se provádí při kalciferol osteomalacie, vyskytující se na pozadí metabolických poruch vápníku a fosforu, trauma a prodloužené imobilizace. Léky se vitaminu D3 je určen k prevenci pacientů Hypovitaminóza z vysoce rizikových skupin, kteří trpí poruchou vstřebávání (malabsorpce), chronickým zánětem tenkého střeva, cirhóza jater.

Vitamin D3 přijata: h4>
 • zlomeniny s pomalým tvorby svalku;
 • ztrátu vápníku ( “odplavení” kostí a zubů);
 • metabolická osteopatie (onemocnění kostí);
 • osteoporózy různého původu;
 • křivice a křivice stav;
 • bolesti svalů, spazmofilii;
 • gipocalziemicescoe tetanie;
 • jednoduché lupénka, vitiligo;
 • deficit vitamínu D;
 • osteomalacie.

Vitamin D3 pro děti je předepsán pro prevenci křivice a podobných podmínek. Deficit kalciferol projevuje u dětí s pozdní uzavření fontanelou, ztráta kosterního svalstva. Porucha mineralizace kostí, v důsledku toho, že jsou deformované.

Profylaktické podání D3 je nezbytný pro děti i dospělé s podvýživou, veganské stravě, nedostatečné slunění, a nedostatek tělesné aktivity. Ženy vitamin D3 je podávána po 45-50 let pro prevenci osteoporózy, těžká menopauze. Dodatečný příjem Kalciferol v dospělosti zabraňuje křehkosti kostí, podporuje imunitní systém

Přečtěte si více on’attuale.EN: Hemlock – terapeutické vlastnosti a kontraindikace bylin.

Jaký je rozdíl vitamin D a D3

Kalciferol je komplex 5 steroidu látek podobného fyziologického účinku. Vitamín D neexistuje jako jednotlivé chemické sloučeniny, na rozdíl od každé reprezentativní skupiny. Podle studií 90% zásob vitaminu D v těle, je vzhledem k jeho tvorbě v kůži při osvětlení sluncem. Pouze 10% pochází z potravin.

vyšší dávky kalciferol používané k farmakoterapie. Vitamínové a minerální a potravinových doplňků jsou předepsány pro preventivní účely. Původ vitaminu D nemá vliv na účast v metabolismu. Hodně častěji pro prevenci a léčbu cholekalciferolu (colecalciferolum).

Produkce látky ze lanolin, která se získává při praní ovčí vlny. První vyčistit suroviny, vylučují 7-dehydrocholesterol, ozáří se ultrafialovým světlem. D2 se při stejné zacházení ergosterolu syntetizován z plísní nebo lišejníky.

Jak se vitaminu D3 kapsle pro děti i dospělé

léčivo je ve formě žvýkacích tablet, kapslí, olej nebo voda roztoku. Kalciferol jsou rozpustné v tucích látky, takže olejové roztoky pro injekce a požití je považován za nejlepší volbou.

Kalcium-D3-MIK tobolky mohou užívat i děti nad 12 let a dospělí-2-3 kusy dvakrát denně s jídlem. Aby se zabránilo onemocnění způsobených nedostatkem vitaminu D, předepsal během 1 měsíce. Léčba osteoporózy byla prováděna po dobu 3 měsíců.

Vitamin D3 pro děti od útlého věku, že je lepší použít ve formě kapek příjmu uvnitř. Minimální dávka způsobující letní maximum a zimu. Profylaktické podávání dětem pokračovat v prvních 2 let života.

Roztok oleje Vigantol jmenovat donošených novorozenec 1 kapku, předčasný – 2 kapky denně. V křivice, je dávka zvýšena na 2-8 kapek za den. Rutinní vstup pro dospělé a děti – 1 nebo 2 kapky / den, syndromem malabsorpce – od 5 do 8 kapek v osteomalacie – od 2 do 8 kapek, pro osteoporózu. – od 2 do 5 kapek

Aquaderm jmenovat novorozená 4 týdny na základě 1-2 kapek za den, s křivicí – od 2 do 10 kapek / den v závislosti na závažnosti, těhotné 1 kapku denně během menopauzy – 1 nebo 2 kapky / den s 1 lžící kapalina. . Stejná dávka doporučení výrobců v návodu k použití řešení Aqua Complivit D3

Více on’attuale.EN: fazole: výhody a škody na zdraví

Aplikace těhotenství a kojení

Cholekalciferol na stupnici možnými riziky pro plod používané ve Spojených státech, patří do kategorie C. To znamená, že příslušné studie nebyly provedeny, nicméně, použití během těhotenství může být odůvodněno s ohledem na potenciální přínos pro matka se zřejmými negativními dopady na plod.

Lék je předepisován těhotným ženám v nízkých dávkách. Dlouhodobé předávkování může způsobit plodu přecitlivělost na vitamín D3, a další nežádoucí důsledky.

Je nesporné, že cholecalciferol přechází do mateřského mléka, jestliže kojící žena bere lék v dávkách vyšších než doporučených několikrát. Při krmení dítě by mělo být pít vitaminu D3 v minimálních dávkách potřeba, aby se zabránilo předávkování na své dítě.

Moderní výzkum ukázal, příznivé účinky vitaminu D3 na reprodukční systém žen. Cholekalciferol užitečné v menstruačních poruch, syndromu polycystických ovarií, příprava pro početí, IVF.

Interakce s jinými léky

Antacida – Gastal, Gastracid, Maalox – s delším používání nebo při vysokých dávkách mají účinek opačný k kalciferol. Hlinité soli ve složení léčiv z pálení žáhy by mohlo dojít při mineralizaci kostí.

Absorpce cholekalciferolu snížit antikonvulzivní léky, antibiotika rifampicin, cholestyramin, který se používá pro prevenci aterosklerózy a svědění kůže, s obstrukcí žlučových cest. Vitamin D3 může zvýšit toxické účinky srdečních glykosidů.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Cholekalciferol by neměl být používán při zvýšené koncentrace vápníku v krvi a moči, a tvorba vápníku kameny (ledvinové kameny). Je zakázáno, aby se D3 s přecitlivělostí na léčivou látku nebo jiné složky kapky / tablet. Kontraindikace jsou selhání ledvin, sarkoidóza.

Vedlejší účinky, často způsobeny alergií na vitaminu D3, hyperkalcemie a / nebo hyperkalciurie. Existuje slabost, bolesti hlavy, svalů a kloubů, nevolnost, podrážděnost. Chronické podávání a předávkování může způsobit zvracení, poruch srdečního rytmu. Znepokojen těžkou žízeň, zvýšení tvorby moči. V budoucnosti, jsou podmínky pro vznik ledvinových kamenů, nefrokalcinózu.

Všimněte si, že cholekalciferol je součástí multivitaminových komplexů. Současný příjem několika přípravků obsahujících vitamin D3 může vést k hyperkalcemii. Při absenci příznaků nedostatku D3, mít minimální dávku léku, nebo jsou omezeny na zařazení do jídelníčku potraviny bohaté na vitamíny.

Emilie Jurečková

Emilie Jurečková je 25 let starý umělec, který rád sleduje sport, plavání a vandalizaci autobusových zastávek. Je zábavná a kreativní, ale může být také velmi nudná a trochu nudná.

Je to česká muslimka. Začala studovat chemii na vysoké škole, ale nikdy nedokončila kurz. Je vegetariánka.

Fyzicky je Emilie v dobrém stavu. Má průměrnou výšku, bledou pleť, blond vlasy a černé oči. Má monobrow.

Vyrostla v sousedství dělnické třídy. Byla vychována ve šťastném rodinném domě se dvěma milujícími rodiči.

V současné době je ve vztahu s Milesem Donaldem Watsonem. Miles je o 5 let starší než ona a pracuje jako umělec.

Nejlepší přítelkyně Emilie je bojující umělec Margot Cooperová. Jsou neoddělitelné. Ona také visí kolem s Clyde Hill a Veronica Li. Baví se spolu chodit.

Mohlo by se vám také líbit...