Potenciál

Acai Berry – kde koupit, jak to funguje? Zkontrolujte, recenze

Acai Berry Atributy jméno
Botanická: Euterpe oleracea

Podobně kříženec hroznů a borůvky, Acai (vyslovuje ah-povzdech-ee) Berry je malý, červeno-fialové peckovité ovoce sestávající ze shluku semeny, s pouze asi 15 procent nebo tak, že jedlý, sklizena z vysoké, štíhlé palmy nalezené po celém Amazon povodí Jižní Ameriky. Tyto plody jsou také poměrně rychle podléhají zkáze, ale mají významné nutriční vlastnosti při konzumaci v čerstvém stavu.

Tradiční využití pro acai ovoce zahrnula léčbu průjmu, parazitární infekce, krvácení a vředy. Jako potravina, Acai vlákniny v kmenových amazonské pásu se často mísí s obsahem škrobu z kořenové zeleniny manioku a jeden jako kaše.

Chuť je často popisován jako připomínající lesních plodů a čokolády. Je nalezena ve velkých supermarketech a obchodech se zdravou výživou po celém světě, většinou ve formě šťávy nebo čaje, spíše než čerstvé, jednoduše proto, že jim dostat se z Amazonie s živinami stále neporušené je komplikovaný proces.

Jiná použití pro Acai bobule obsahují přírodní potravinářské barvivo, kosmetika, Anti-aging pleťové krémy, šampóny a kondicionéry a také v doplňcích stravy. Drahé produkty Acai bázi byly široce medializovány jako podniky s významnou hubnutí potenciál, ale v tomto směru, z vědeckého hlediska lze říci, že porota je ještě ven. Ve skutečnosti, Federal Trade Commission na začátku roku 2012 oznámila, že požádala federální soudy dočasně pozastavit činnost webových stránek marketingových produktů Acai Berry hubnutí.

Zdraví Výhody Acai Berry

seznam tento malý Berryho atributů zahrnuje vysokou antioxidační aktivitu podobnou brusinek, ale více než to, co bylo zjištěno v borůvek a jahod. . Oxygen Radical Absorbance kapacita (ORAC) Hodnoty měření antioxidační sílu Acai ovocné dřeně / prášek kůže údajně mají nejvyšší ORAC hodnotu mezi ovoce a zeleniny, nebo 10 krát více antioxidantů než červené hrozny

Acai bobule jsou s nízkým obsahem cukru, ale obsahují vynikající množství vápníku, vlákniny a vitaminu A. Obsahují také anthokyanových sloučeniny, jako jsou resveratrol a cyaniding a kyseliny ferulové, který poskytuje nejen ovoce a zeleniny, jejich odlišnou barvu, ale i spojili s flavonoidy chránit tělo před škodlivými volnými radikály. Ve skutečnosti, Acai Berry obsahuje 10 až 30 krát více energie než anthokyan červeného vína. Prospěšné mastné kyseliny, jako je kyselina olejová, jeden z stejných olejů uvedených v olivovém oleji, je další silnou stránkou, a zdravé hladiny vlákniny, aby systém pracuje plynule.

Vlastnosti obsahovaly inAcai Berry může pomoci předcházet zdravotním problémům, jako je například artritida, zánět, obezita, erektilní dysfunkce, neurologické nemoci a alergie. Laboratorní studie ukázaly, je, že má pozitivní vliv na onemocnění souvisejících s oxidačním stresem, srdeční choroby a rakoviny.

Acai bobule je třeba konzumovat s mírou, protože stále obsahují cukr, i když na nižší úrovni než jiné ovoce. Nezapomeňte, že fruktóza může být škodlivé pro vaše zdraví v nadměrném množství.

Acai Nutriční hodnoty

Doručování Velikost: 3.5 unce (100 gramů) Amt. Per
Doručování% denní

* Procento denní hodnoty jsou založeny na 2000 kalorií. Vaše denní hodnoty mohou být vyšší nebo nižší v závislosti na vaší potřeby kalorií. Em>

studie provedené na Acai Berry

Studie zveřejněná v polovině roku 2011 uvádějí, že Acai berry nabízí nejen potenciální zdravotní výhody díky svým antioxidačním zachycujících kapacit, ale také potlačuje biologickou aktivitu, která by degradovat buněčné integrity.1

Výzkum publikovaný v září 2012 označena účinky Acai buničiny na chemicky indukované rakoviny uroteliální močového měchýře u myší, a výskyt a multiplicita přechodného karcinomu (TCC). Po 10 týdnech léčby, bylo zjištěno, že léčba Acai Berry vlákniny snížit výskyt TCC, multiplicity a proliferace nádorových buněk, stejně jako výrazně snížit poškození DNA. Autoři studie uvádějí, že pozitivní Acai berry ošetření buničiny bylo pravděpodobně způsobeno antioxidantu Plodem je abilities.2

Smyslem jiné studie bylo zhodnotit, jak Acai ovocné dřeně ovlivněn metabolická porucha rizika. Jednalo se o 10 s nadváhou dospělých pacientů užívajících 100 gramů Acai buničiny dvakrát denně po dobu jednoho měsíce. Před pokusem, každý předmět je hladina glukózy v krvi, krevní tlak, cholesterol, triglyceridy, a dalších biomarkerů byly měřeny.

Na konci 30-denní studie na vědci zjistili, snížení glykémie, hladiny inzulínu a cholesterolu; Nicméně, nebyl pozorován žádný účinek na krevní tlak. Vědci došli k závěru, že Acai ovocné dřeně snížila hladiny vybraných metabolických markerů onemocnění v nadváhou, což naznačuje, že další studie, včetně těch, na onemocnění srdce a / nebo diabetu typu 2, jsou warranted.3

Acai Berry Zdravé recepty: Blueberry Smoothie Acai

Složení:

✓ 1 ½ šálky neslazené mandlové mléko

✓ 1? Banány

✓ 1 šálek zmrazené borůvky

✓ 1 šálek mražených jahod

✓ 1 Acai zmrazené smoothie pack OR 1 šálek acai šťáva

✓ ľ na 1 šálek ledu

Postup:

Tento recept používá acai ovoce na jeho nejvíce dostupných, vrcholové svěžesti, sans přidaný cukr. Umístěte všechny přísady do mixéru, proces, a užívejte si! Tento recept je dva. (Poznámka:. Používáte-li šťávu, snížit mandlové mléko až ½ šálku)

AcaiBerry Zábavná fakta ​​h2>

Acai, dietní sešívání pro lidi v amazonských deštných oblastech, bylo sklizeno stejným způsobem po staletí. Palmy 60- až 80-noha jsou odstupňovány podle pracovníků, kteří řezané větve, pak klouzat dolů po hladké, štíhlé kmeny na zem.

BecauseAcai Berry jsou v cukru a kyseliny, které chrání většinu ovoce, musí být sebrán, zpracované, flash-pasterizované a rychle zmrazené před přepravou z Amazonie tak nízká. Jestliže vlevo nezpracovaný, bude ovoce oxidovat, zhnědnou a ztrácejí své blahodárné živiny.

Shrnutí AcaiBerry

Až před deseti lety, nebo tak, Acai Berry byly neslýchané kýmkoli mimo amazonských oblastech. Zdánlivě přes noc (díky internetu), které se stává novým vstřebatelné slibný úžasné schopnosti hubnutí. Ale pak zprávy začaly odlévání vážné pochybnosti o těchto nároků, zejména v důsledku vzniku četných (a drahé) Acai berry na bázi doplňků stravy zaplavují internet.

Vzhledem k tolika protichůdných zpráv, univerzity a klinických studií bylo zahájeno se dostat do spodní části kontroverze ohledně toho, co tento malý jihoamerický berry ve skutečnosti nabízí nutričně. Výsledkem je, že, stejně jako téměř všechny ostatní potraviny rostlinného původu, Acai Berry, také obsahují mnoho prospěšných látek, jako jsou účinné antioxidanty, vlákniny, mononenasycené tuky, vápník, vlákniny, vitamin A a antokyanů, klinicky prokázáno, že je prospěšné pro zdraví.

Emilie Jurečková

Emilie Jurečková je 25 let starý umělec, který rád sleduje sport, plavání a vandalizaci autobusových zastávek. Je zábavná a kreativní, ale může být také velmi nudná a trochu nudná.

Je to česká muslimka. Začala studovat chemii na vysoké škole, ale nikdy nedokončila kurz. Je vegetariánka.

Fyzicky je Emilie v dobrém stavu. Má průměrnou výšku, bledou pleť, blond vlasy a černé oči. Má monobrow.

Vyrostla v sousedství dělnické třídy. Byla vychována ve šťastném rodinném domě se dvěma milujícími rodiči.

V současné době je ve vztahu s Milesem Donaldem Watsonem. Miles je o 5 let starší než ona a pracuje jako umělec.

Nejlepší přítelkyně Emilie je bojující umělec Margot Cooperová. Jsou neoddělitelné. Ona také visí kolem s Clyde Hill a Veronica Li. Baví se spolu chodit.

Mohlo by se vám také líbit...